Welcome
ورود به سايت  | 
Sunday, April 20, 2014
معرفی سایت های علمی جهان
معرفی سایتهای علمی معتبر جهان - Tuesday, December 29, 2009

سایتهای حاوی مطالب مفید در زمینه علوم کامپیوتر

http://arstechnica.com

این سایت جدیدترین اطلاعات را دربارة کامپیوتر، برنامه های کامپیوتری و فعالیت های شرکت های بزرگ کامپیوتری در اختیار شما قرار می دهد. از طریق این سایت می توانید مقالاتی را دربارة فعالیت شرکت مایکروسافت در قبال هکرها به دست آورید. این سایت شما را با مدل ها و گونه های جدید کامپیوتر آشنا می کند. در آرشیو این سایت مقالات متنوعی در اختیار شما قرار می گیرد. شرکت Ars تولید کنندة محصولات کامپیوتری متنوعی بوده و می توانید در این سایت اطلاعاتی در مورد آنها به دست آورید و از خدمات تکنیکی این مرکز مطلع شوید.

 

http://australia.creative.com

این شرکت سازندة سیستم های دیجیتالی و کامپیوتری می باشد. از طریق این سایت می توانید اطلاعات بیشتری درباره ی فعالیت های این مرکز به دست آورید. در بخش مقالات این سایت، توضیحات مفصلی در مورد محصولات این شرکت یافت می شود و آخرین اخبار را در زمینة محصولات کامپیوتری و دیجیتالی به شما ارائه می دهد. از طریق این سایت می توانید جوایزی را که تاکنون به این شرکت تعلق گرفته مشاهده نمایید.

 

سایتهای مفید در رابطه با رشته مهندسی شیمی

http://www.pafko.com/history/h_whatis.html

این سایت بسیار مفید به معرفی رشته مهندسی شیمی میپردازد . انواع گرایش های این رشته در این سایت توضیح داده می شوند و مراجعه کنندگان به این سایت می توانند مطالب جالب و مورد توجهی را در مورد این رشته از این سایت فراگیرند .

 

http://www.chembio.uoguelph.ca/serguei/brief.htm

در این سایت می توان مراحل حل یک مسئاله در رشته مهندسی شیمی را از طریق چارت ارائه شده آموخت . این سایت با کمک این چارت آموزشی گسترده در حل بسیاری از مسائل می تواند یاری رسان به مهندسین شیمی باشد .

 

http://www.chemexpo.com/

سایت OPD یک سایت مرجع برای تحقیقات و جستجو در مسائلی است که در رشته مهندسی شیمی امکان رخداد دارد . در قسمت جستجوی این سایت می توان با وارد کردن کلمه کلیدی مناسب به نتایج تحقیقات به عمل آمده در آن زمینه دست یافت ، این موتور جستجو دارای منابع اطلاعاتی گسترده ای است که امر جستجو را تسهیل می بخشد .

 

http://www.ornl.gov/sci/csd/CSD%20Organization/CSDorganization.html

این سایت به گروه  CSD تعلق دارد . این گرده محقق نتایج تحقیقات خود را در زمینه مهندسی شیمی در این سایت ارائه می کنند . موارد زیادی از نتایج تحقیقات این تیم در سایت آورده شده است و می توان با مراجعه کردن به سایت از آنها مطلع شد. علاوه بر این ، امکان جستجوی گسترده در سایت قرار داده شده است تا بتوان با استفاده از آن به تحقیقات مورد نظر دسترسی پیدا کرد .

 

http://www.chemicalonline.com

این سایت ارائه دهنده یک مجله تخصصی برای رشته مهندسی شیمی می باشد . با عضو شدن در این سایت می توان این ماه نامه را از طریق E-MAIL دریافت کرد . همچنین یک موتور جستجو در این سایت گنجانده شده است که می توان بوسیله آن اطلاعات مربوط به موضوع دلخواه کاربر در زمینه مهندسی شیمی را دریافت کرد .

 

http://www.wiley-vch.de/vch/software/ullmann/index.html

این سایت به انتشارات WILEY تعلق دارد که یکی از موفق ترین و مشهورترین ناشران کتاب های تخصصی رشته مهندسی شیمی محسوب می شود .  در این سایت امکان مشاهده کتاب های منتشر شده جدید ، لسیت کل کتب منتشر شده و همچنین چکیده کتب را مشاهده و مطالعه کرد . در ضمن امکان خرید کتب از طریق این سایت نیز با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی میسر می باشد .

 

http://www.howstuffworks.com/oil-refining.htm

این سایت امکان اطلاع رسانی در مورد مطالب موجود در مهندسی شیمی را برای کاربرانی که به این سایت مراجعه می کنند فراهم می کند. مطالبی از قبیل پروسه پالایش نفت ، اعمالی که در پتروشیمی ها بر روی مواد اولیه برای رسیدن به محصول مورد نیاز انجام می شود و سایر عملیات انجام شده در این رشته را می توان در این سایت مشاهده کرد .

 

 

مجموعه سایت های مرتبط با رشته های معماری و عمران

www.pubs.asce.org/cedbsrch.html

در اینجا با سایت جامعه مهندسی عمران امریکا آشنا می شویم . در سایت می توان مطالبی چون کتاب ها ، ژورنال ها و مقالات و متن های آموزشی را می توان مشاهده کرد . همچنین یک موتور جسجتوی قدرتمند را می توان در سایت مشاهده کرد که ارآئی بالائی در یافتن مطالب تخصصی در زمینه مهندسی عمران دارد .

 

www.icivilengineer.com/

سایت I CIVIL ENGINEER یک سایت اطلاع رسانی درباره مهندسی عمران در اینترنت می باشد . در سایت می توان اخبار ، پروژه های جدید ، امکانات جستجوی مطالب تخصصی ، اخبار صنعت ، مشاهده پروژه های عظیم عمران ، مجله های تخصصی ، آموزش ONLINE  و گزارش رویدادهای اتفاق افتاده در حیطه مهندسی عمران را مشاهده کرد .

 

www.cerf.org/research/material.htm

سایت CERF به ارائه مطالبی درباره مواد به کار برده شده در ساختن بناها و ساختمان ها می پردازد . مواد پیشرفته ، تکنولوژی های جدید در مواد ، پروژه ها ، اخبار و انتشارات موسسه را می توان در سایت مشاهده کرد .

 

www.ce.berkeley.edu/

این سایت به دانشکده مهندسی عمران دانشگاه BERKELEY تعلق دارد . در سایت امکانات جستجو برای پیدا کردن مطالب مورد نظر کاربران قرار داده شده است ، همچنین منابع اطلاعاتی عمران ، کتابخانه مهندسی ، تحقیقات ، پروژه های انجام شده و مرکز تحقیقات دانشکده و آخرین اخبار را می توان در این سایت مشاهده کرد .

 

http://www-ce.stanford.edu/

این سایت به بخش مهندسی عمران ومعماری دانشگاه STANFORD تعلق دارد . در سایت می توان به مطالبی از قبیل برنامه های جدید موسسه ، برنامه های تحقیقاتی و مطالب بسیار دیگری که در پائین سایت آمده است را مشاهده کرد .

 

www.cee.mtu.edu/

دانشکده مهندسی عمران و معماری دانشگاه MICHIGAM در این سایت به معرفی آن مرکز و فعالیت های انجام گرفته در آن می پردازد . در سایت می توان مواردی چون INDEX الفبائی مطالب سایت ، امکانات جستجو ، همکاران موسسه ، آخرین اخبار و رویدادها ، برنامه های آموزشی دانشگاه و تحقیقات به عمل آمده در آن واحد را مشاهده کرد . 

 

www.sustainableabc.com/

در این سایت به ارائه مطالب و اطلاعاتی درباره معماری پرداخته می شود . همچنین می توان LINK هایی به سایت های دیگر مرتبط را مشاهده کرد . انواع ساختمان ها با معماری های مختلف در این سایت نشان داده شده اند .

 

www.engr.wisc.edu/cee/

گروه مهندسی عمران و معماری دانشگاه WISCONSIN-MADISON در این سایت به معرفی خود می پردازد . در سایت می توان اطلاعاتی درباره اساتید و دانشجویان موسسه ، برنامه های در دست اقدام موسسه ، تحقیقات به عمل آمده ، خبرنامه ها و ارتباط با صنعت در دانشگاه را بدست آورد .

 

www.ce.jhu.edu/

این سایت به بخش مهندسی معماری و عمران دانشگاه JOHN HOPKINS مربوط می باشد . در سایت امکان دسترسی به آخرین اخبار و رویدادها فراهم می باشد ، همچنین می توان اطلاعاتی درباره برنامه های آموزشی موسسه ، اعضا ، سمینارها ، تحقیقات به عمل آمده در آن مرکز ، منابع اطلاعاتی مرجع و امکانات جستجو را در سایت را در دسترس مشاهده کرد .

 

www.nexusjournal.com/

ژورنال تخصصی مهندسی عمران و معماری  NEXUS را می توان در این سایت مشاهده کرد . در سایت امکان دریافت شماره جدید ژورنال پس از عضو شدن در سایت میسر می باشد ، همچنین در صورت نیاز امکان دسترسی به آرشیو نشریات نیز میسر می باشد . مطالب دیگری چون تحقیقات ، کتاب ها ، کتابخانه مجازی و امکانات عضویت در سایت فراهم شده است .

 

www.ccee.iastate.edu/

این سایت به کالج مهندسی عمران و معماری LOWA STATE UNIVERSITY تعلق دارد . در سایت می توان به مواردی چون تحقیقات ، بخش های آموزشی موسسه ، معرفی گروه ، رویدادها ، خبرها ، منابع اطلاعاتی مرجع ، امکانات جستجو ، INDEX الفبائی مطالب سایت ، پروژه های تحقیقاتی ، برنامه های مهندسی و آموزش اشاره کرد .

 

 

 

مجموعه سایت های معرفی شده در زمینه فن آوری اطلاعات

www.itac.ca/

سایت ITAC به انسیتوی فناوری اطلاعات کانادا تعلق دارد . در سایت می توان مواردی چون آشنائی با ITC ، اخبار ، رویدادها ، امکانات جستجو ، عضویت و کتابخانه را مشاهده کرد .

 

www.lucent.com/minds/infotheory/

این سایت به لابراتوای به نام LUCENT که درزمینه فناوری اطلاعات فعالیت دارد می پردازد . امکان جستجوی مطالب در یایت میسر می باشد . همچنین می توان مطالبی درباره موسس این موسسه را در سایت مطالعه نمود .

 

http://absolute-space.net/

در این سایت به اطلاعات ، تکنولوژی اطلاعات و تئوری وجودی آن پرداخته می شود . اطلاعات چیست ، چگونه می توان اطلاعت را در اختیار گرفت و مطالب بسیار دیگر از مواردی می باشند که در سایت مشاهده می شوند .

 

www.cioinsight.com

سایت INSIGHT به ارائه اطلاعات و مفاهیمی درباره فناوری اطلاعات می پردازد . در سایت می توان امکانات جستجو را در اختیار داشت . همچنین مطالب ارائه شده درباره فناوری اطلاعات که در سایت قرار داده شده اند مثل کتاب ها ، گزارش رویداده و اخبار را می توان مشاهده کرد . امکان ثبت نام رایگان نیز در سایت میسر می باشد .

 

http://capellauniversity.edu

این سایت به دانشکده تکنولوژی دانشگاه CAPELLA تعلق دارد . در سایت دانشکده می توان به موارد آموزشی درباره فناوری اطلاعات و استفاده از تکنولوژی های جدید برای استفاده در مدیریت اطلاعات دست یافت . امکانات جستجوی مطالب داخل سایت فراهم می باشد . همچنین می توان با دانشکده آشنا شد ، درباره برنامه های آن در خصوص IT اطلاعاتی کسب کرد و به عضویت سایت در آمد . مطالب دیگری درباره تکنولوژی اطلاعات را می توان در صفحه اصلی سایت مشاهده کرد .

 

www.technologyevaluation.com

در این سایت به نام GURU امکان دریافت جواب برخی از سوالات در ارتباط با IT فراهم آمده است . در سایت برای برقراری ارتباط باید ابتدا یکی از زیر مجموعه های فعالیت را انتخاب کرده و سپس آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کرد . در این صورت می توان از 2 ساعت مشاوره رایگان و خبرنامه روزانه ای درباره IT بهره مند شد .

 

 

 
سایر معاونت ها
دانشکده ها
 
Copyright 2010 by Islamic Azad University Tehran North Branch